• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Сторінка бібліотекаря

Шановні батьки!
Духовне відродження в українській родині неможливо уявити без впливу книги, бо саме книга є одним з активних чинників виховання: культури спілкування, моралі, духовних цінностей, національної свідомості, любові до рідного краю та мови. Адже, як говорить, народна, мудрість "Дім без книги - день без сонця".
Бажаєте, щоб ваша дитина всебічно розвивалася, пізнавала світ, відчувала духовну єдність з родиною, мала інтерес до життя, до книги – читайте! А ще краще – читайте разом! Чим більше ви самі читаєте вдома, тим більшою є ймовірність того, що ваша дитина полюбить книгу і буде добре навчатися в школі.

Правила та обов'язки читачів:

1. Читачі мають право:

- Отримувати у тимчасове користування наукову, навчальну, художню, довідкову, методичну літературу на абонементі та в читальному залі;

- Користуватися всіма видами довідково-бібліографічного обслуговування;

- Брати участь в читацьких конференціях, літературно-музичних вечорах, диспутах та інших заходах, що їх проводить бібліотека.

2. Перед записом у бібліотеку читач повинен ознайомитися з правилами користування бібліотекою і підтвердити своє зобов’язання їх виконання підписом на читацькому формулярі.

3. Художня література видається у кількості не більше трьох примірників строком на 15 днів.

4. Рідкісні та цінні видання, альбоми, атласи, енциклопедії, інші додаткові видання, а також поодинокі примірники, книжки підвищеного попиту видаються лише в читальному залі.

5. Бібліотекар має право продовжити термін користування літературою на прохання читача, якщо на неї нема попиту з боку інших читачів.

6. Читач розписується у читацькому формулярі за кожний одержаний примірник, що засвідчує факт видачі читачу літератури.

7. Читачі зобов’язані дбайливо ставитися до книжок, одержаних із фондів бібліотеки, повертаючи їх у встановлені терміни, не робити в них ніяких поміток, не виривати і не загинати сторінок, не виймати картки із каталогів та картотек, не порушувати розстановку фондів з відкритим доступом.

8. При отриманні літератури читач має ретельно передивитися її, і якщо виявить якісь дефекти – повідомити бібліотекаря, який зобов’язаний зробити на виданні відповідні службові позначки.

9. Відповідальність за зіпсовану літературу несе читач, який користувався нею останній.

10. Читачі, що завдали бібліотечному фонду збитків, несуть матеріальну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно із законодавством України.

11. Читачі, що втратили книжки з бібліотечного фонду або завдали їм непоправно шкоди, повинні замінити їх відповідно такими ж або визнаними бібліотекою рівноцінними. Грошова компенсація встановлюється по ринкових цінах, що діють на день розрахунку.

12. На час літніх канікул учні повинні повернути до бібліотеки книжки та інші отримані матеріали.

13. На початку кожного навчального року читач повинен перереєструватися.

14. Читачі, що закінчують школу, повинні повністю розрахуватися з бібліотекою та підписати обхідний лист.

15. Читачі повинні дотримуватися тиші в читальному залі бібліотеки.

16. За порушення правил користування бібліотекою читач може бути позбавлений права користуватися всіма пунктами видачі літератури на термін, що визначається адміністрацією бібліотеки.

Правила користування абонементом:

1. Запис читачів проводиться на абонементі. Учні записуються за списком класу, вчителі та працівники школи – в індивідуальному порядку, батьки – за паспортом.

2 .На кожного читача заповнюється читацький формуляр згідно із встановленим зразком, який дає право на користування бібліотекою.

3. Читачі повинні ознайомитися з правилами користування бібліотекою та підтвердити зобов’язання про їх виконання своїм підписом на читацькому формулярі.

4. Термін користування літературою:

- Для молодших читачів – 15 днів;

- Для старших читачів – 30 днів.

5. Шкільна бібліотека визначає право читачів на видання документів:

- Для молодших читачів – до 3-х видань;

- Для старших читачів (5-11) класів – 5 видань.

6. Термін користування документами може бути продовженим, якщо немає підвищеного попиту серед інших користувачів або скороченим, якщо видання користується підвищеним попитом чи є в єдиному примірнику.

7. Користувачі (крім учнів 1-5 класів) розписуються в читацькому формулярі за кожний екземпляр видання, повернення документів фіксується відміткою бібліотекаря.

8. З книгами треба поводитися обережно, щоб їх змогли прочитати більше дітей.

Правила користування книгою:

Книжки – як люди: народжуються, живуть, старіють. Як люди, можуть хворіти. Але будь-яку хворобу легше попередити, ніж вилікувати. Тому варто дотримуватися таких правил користування книгою:

- Бери книгу чистими руками;

- Сторінки перегортай за верхній куток;

- Не читай під час вживання їжі;

- Не клади в книгу ручок, олівців та інших товстих предметів – від цього рветься палітурка книги;

- Не перегинай книжку, не загинай сторінок;

- Зроби закладки для книг і користуйся ними;

- Не виривай сторінок та ілюстрацій;

- Не малюй і не пиши в книзі;

- Дома відведи книгам окреме місце.

Правила гігієни читання:

1. Не можна читати лежачи.

2. Не можна читати, коли погане освітлення.

3. Промені світла повинні падати на книгу зліва або зверху.

4. Книгу тримати не ближче ніж 30 см. від очей.

5. Не можна читати книгу і дивитися телевізор одночасно: це може призвести до перенапруження очей.

6. Кожну годину потрібно давати очам відпочити 10-15 хвилин.

Кiлькiсть переглядiв: 385