• STOP насильство

Якщо Ви постраждали від сексуального насильства, пов’язаного з воєнними діями та збройним конфліктом, Ви маєте право на:

- безоплатне отримання медичної, соціальної та психологічної допомоги, інших соціальних послуг;

- безоплатну вторинну правову допомогу;

- конфіденційність інформації особистого характеру.

Крім того, завдяки співпраці Мінсоцполітики з Представництвом Міжнародної організації з міграції (IOM Ukraine) в Україні постраждалі від експлуатації та/або насильства за ознакою статі можуть отримати комплексну медичну та психологічну допомогу (консультації медичних спеціалістів, різні обстеження, лікування) у Реабілітаційному центрі Міжнародної організації з міграції МОМ (м. Київ).

Можливі різні варіанти взаємодії з центром:

1. Перебування в центрі в середньому 2 тижні, протягом яких клієнт отримує повний спектр послуг.

2. Людина може приїхати на 3 дні, пройти обстеження, отримати консультацію психолога/психотерапевта, призначення лікування.

3. Для киян можливий амбулаторний варіант, коли вдень можна отримувати вищевказану допомогу, а потім повертатись додому.

Для додаткової інформації з питань влаштування до Реабілітаційного центру ви можете звертатися на Гарячу лінію Представництва МОМ в Україні – 527 або 0 800 505 501 (прийом дзвінків щодня з 8:00 до 20:00).

Пам'ятка-допомога постраждалим від сексуального насильства під час війни за посиланням:

Пам’ятка є супроводом-допомогою для людей (жінки, чоловіки, діти), які пережили сексуальне насильство на війні, стали свідком цього воєнного злочину, або їм довірилася людина, яка через це пройшла.

В пам'ятці є покрокова інструкція, як діяти у випадку пережитого сексуального насильства та поради психологів, контакти юридичної та психологічної допомоги, а також рекомендації лікаря-гінеколога у разі недоступності медичної допомоги.

На сьогодні через широкомасштабне вторгнення російської федерації в Україну особливого значення та актуальності набуває проблема торгівлі людьми.

Особи, які незаконно утримувались або перебували в полоні, таким чином могли бути використані у збройному конфлікті, мають право на встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

Особа, яка звернулася для встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, має право до прийняття рішення про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, на забезпечення особистої безпеки, а також на безоплатне одержання:

- медичної, психологічної, правової та іншої допомоги незалежно від місця проживання;

- тимчасового розміщення у закладах допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми.

Права особи, яка постраждала від торгівлі людьми

Особа, якій встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, має право на забезпечення особистої безпеки, а також на безоплатне одержання:

- медичної, психологічної, соціальної, правової та іншої необхідної допомоги;

- тимчасового розміщення, за бажанням постраждалої особи та у разі відсутності житла, в закладах допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на строк до трьох місяців, який у разі необхідності може бути продовжено за рішенням місцевої державної адміністрації, зокрема у зв'язку з участю особи в якості постраждалого або свідка у кримінальному процесі;

- відшкодування моральної та матеріальної шкоди за рахунок осіб, які її заподіяли, у порядку, встановленому Цивільним кодексом України;

- одноразової матеріальної допомоги у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

- допомоги у працевлаштуванні, реалізації права на освіту та професійну підготовку.

Якщо Ви або хтось із ваших рідних потрапив в ситуацію торгівлі людьми – звертайтесь по допомогу:

- 112 - лінія екстреної допомоги в ЄС;

- Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей - 1547;

- Міністерство соціальної політики – 0-800-505-501 або 527 (з мобільного)

- служба у справах дітей та сім’ї Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації – 044-407-25-72

- Святошинський районний в місті Києві центр соціальних служб - 044-298-27-70

Відповідальний працівник, який проводить роботу із прийому та реєстрації заяв і повідомлень про вчинення насильства, координації заходів реагування (Святошинський р-н):

Чаплінська Інна Олександрівна, м. Київ, вул. Гната Юри,9.

(044)407-25-72

ssd-svyatoshin@ukr.net

/Files/images/den_gdnost__svobodi/Суб_єкти взаємодії (1).jpg

/Files/images/den_gdnost__svobodi/Освіта (1).jpeg/Files/images/den_gdnost__svobodi/23.09.2021 ДН (1).jpg